close
Ośrodek narciarski Kals / Matrei – Austria

Ośrodek narciarski Kals / Matrei – Austria

Ośrodek narciarski położony jest u stóp słynnego szczytu Großglockner (3798 m n.p.m.)

W Kals am Großglockner, malowniczym miasteczku leżącym w Tyrolu Wschodnim w Austrii znajduje się genialny ośrodek narciarski: Kals / Matrei (GG Resorts Kals-Matrei).

W Kals am Großglockner, malowniczym miasteczku leżącym w Tyrolu Wschodnim w Austrii znajduje się genialny ośrodek narciarski: Kals / Matrei (GG Resorts Kals-Matrei).

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

duze - Ośrodek narciarski położony jest u stóp słynnego szczytu Großglockner (3798 m n.p.m.)Położony jest on na wysokości od 920 do 2405 m n.p.m. i ma aż 41 km tras narciarskich, z których znaczna większość to te czerwone dla średnio-zaawansowanych.
Łącznie mamy tutaj 15 wyciągów (3 kolejki linowe, 5 krzesełkowych i 7 orczykowych). Jedna z kolejek krzesełkowych zwana „4-er-Bubble” jest zabudowana – 4-osobowe krzesełka mają kopuły ze szkła, dzięki którym na dystansie prawie 1,5 km możemy w cieple podziwiać piękne, alpejskie krajobrazy. Ośrodek Kals / Matrei wyposażony jest w wiele armatek śnieżnych, które rzadko kiedy okazują się konieczne w tej imponującej krainie kilkudziesięciu 3-tysięczników. Mamy tu także sztucznie oświetlone stoki narciarskie, jeden tor saneczkowy, z którego korzystać można do późnych godzin wieczornych oraz wiele oświetlonych tras biegowych.

Mapa ośrodka Grossglockner Kals-MatreiKals am Großglockner zostało założone w dolinach Kalser i Iseltals (niedaleko granicy z Salzburgiem i Karyntią), u podnóży najwyższej austriackiej góry, Großglockner (3798 m n.p.m.). Początki osadnictwa sięgają końca XII w, natomiast prawdziwy rozwój miasta nastąpił w XVI w., kiedy odkryto w tym rejonie złoża miedzi. Blisko miasta znajduje się Park Narodowy Wysokie Taury (Hohe Tauern) – obszarowo największy tego typu rezerwat w całych Alpach.

W okolicy znajdują się także inne ośrodki narciarskie: Dolina Kaprun, Zell am See, Neukirchen, Malnitz i Heiligenblut. Dobra rada! Aby zaoszczędzić, kupcie karnet Top Ski Osttirol!

Więcej: www.gg-resort.at

4-osobowy wyciąg krzesełkowy w Hebalm

Ośrodek narciarski Hebalm – Austria

Attersee zimą. Zdjęcie autorstwa Andreasa J. Grafa

Wachtberglifte Weyregg am Attersee – Austria