close
Słowacja – Wielka Racza (Vel’ká Rača)

Słowacja – Wielka Racza (Vel’ká Rača)

Zaśnieżony drogowskaz na Wielkiej Raczy

Jeśli szukamy fajnego, a zarazem bliskiego polskiej granicy miejsca na zakosztowanie odrobiny białego szaleństwa, trudno o coś lepszego niż ośrodek Snowparadise Wielka Racza (Vel’ká Rača).

Zaśnieżony drogowskaz na Wielkiej RaczySam szczyt Wielka Racza (1236 m n.p.m.) znajduje się na głównym, najwyższym masywie Beskidu Żywieckiego, przez który przebiega polsko-słowacka granica. Od południowej strony, u podnóży góry nasi sąsiedzi wybudowali dobrze wyposażony ośrodek narciarski. Wznosi się on na wysokości od 650 do 1500 m n.p.m. i ma w ofercie nie tylko trasy narciarskie wszystkich poziomów trudności, ale także tor saneczkowy, tor do snowtubingu oraz niezły basen. Nie zawiodą się również fani narciarstwa biegowego – najdłuższa nartostrada ma 5 km i wiedzie przez naturalne, malownicze bory jodłowo-świerkowe. Wszystko to kręci się wokół 3 części ośrodka: Lalików, Marguski i Dedovki, z których każda wyposażona jest w wyciągi orczykowe, a także kolejki linowe i jedną gondolową.

Pod tą samą nazwą, Wielka Racza, kryje się również rezerwat przyrody – cierpliwi i wcześnie wstający miłośnicy obserwowania zwierząt na pewno usłyszą, a może nawet wypatrzą cietrzewia oraz rysia.

Więcej na: http://www.velkaraca.sk/snowparadise/sk/


Booking.com
Plejsy

Słowacja – Plejsy

Piękny widok z krzesełkowego wyciągu w Dolinie Bachledowej

Słowacja – Bachledowa Dolina (Bachledová Dolina)