close
Stacje narciarskie w okolicach Moskwy i Sankt Petersburga

Stacje narciarskie w okolicach Moskwy i Sankt Petersburga

Okhta-Park pod Petersburgiem

Zdecydowanie nie jest to typowe – jechać na narty do Rosji. Po pierwsze dużym utrudnieniem jest wymagana wiza, po drugie w światopoglądzie Polaków na temat narciarskich destynacji zdecydowanie przodują zachodnioeuropejskie ski resorty. Jeśli jednak korci Was, żeby nieco odmienić Wasze zimowe ferie, koniecznie wybierzcie się do kraju, którego miasto organizuje tegoroczne Igrzyska Olimpijskie 2014. Podpowiadamy Wam gdzie najprzyjemniej кататься на лыжах!Zdecydowanie nie jest to typowe – jechać na narty do Rosji. Po pierwsze dużym utrudnieniem jest wymagana wiza, po drugie w światopoglądzie Polaków na temat narciarskich destynacji zdecydowanie przodują zachodnioeuropejskie ski resorty. Jeśli jednak korci Was, żeby nieco odmienić Wasze zimowe ferie, koniecznie wybierzcie się do kraju, którego miasto organizuje tegoroczne Igrzyska Olimpijskie 2014. Podpowiadamy Wam gdzie najprzyjemniej кататься на лыжах!

Narty w okolicach Moskwy:

W pobliżu stolicy Rosji niestety nie ma oczywiście żadnego profesjonalnego ośrodka narciarskiego, ale jest za to około 20 pagórków, z których zimą można naprawdę fajnie pozjeżdżać. A wszystko to w zasięgu moskiewskiego metra!

Narty w okolicach Petersburga:

Miasto cara Piotra I Wielkiego pod względem narciarskim prezentuje się o wiele lepiej niż obecna stolica Rosji. W jego okolicy mamy 4 miejsca dla fanów białego szaleństwa:

duze - Okhta-Park pod Petersburgiem

1. Okhta-Park – 4 trasy zjazdowe i 6 wyciągów; niestety różnica wysokości tylko 60 m. Mieszkańcy Petersburga przyjeżdżają tu głównie na biegówki, a nie mają daleko – Okhta-Park znajduje się tylko 15 km na północ od miasta.

Adres: Syarghi
Więcej info: www.ohta-park.spb.ru

2. Puxtolova Gora – zaledwie kilka minut drogi od Zielenogorska (czyli około 50 km na północny zachód od Petersburga), który leży w obwodzie leningradzkim, nad Zatoką Fińską i do 1940 r. należało do Finlandii. Duże, oświetlone lodowisko, 2 nowoczesne wyciągi, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego, szkółki dla początkujących, no i przede wszystkim piękne krajobrazy, które przyciągają nie tylko miłośników zimowego szusowania to główne atuty tego miejsca.

3. Zolotaya Dolina, czyli „Złota Dolina” – ok. 100 km na północ od Petersburga w Obwodzie Leningradzkim, niedaleko autostrady A121. Niezbyt to wysokie góry (tylko 105 m różnicy poziomów) i tylko 5 tras zjazdowych (także 5 wyciągów), lecz jak na ski resort blisko dużej metropolii jest tu całkiem przyjemnie. Poza tym turystów zachęca fajny snowpark, który z pewnością docenią fani snowboardu.

Adres: Korobitsino
Więcej info: www.zoldolina.spb.ru

Czerwone Jezioro o zmierzchu4. Czerwone Jezioro (Красное озеро) – oprócz jazdy na nartach czy na desce można nad nim wynająć jedną z przytulnych, górskich chatek, a także skorzystać z rosyjskiej bani. Narciarze mają do dyspozycji 4 stoki oraz 4 wyciągi; różnica poziomów wynosi 105 m (co przy tej lokalizacji geograficznej oznacza naprawdę dużo), zaś długość tras to 300 m – 1 km. No i nie zapominajmy, że jest jeszcze jezioro, które zamarznięte jest prawdziwą gratką dla łyżwiarzy.

Adres: Korobitsino
Więcej info: www.krasnoeozero.ru

Jeżeli jesteś fanem Rosji i nart, przygotowaliśmy dla Ciebie informacje o ośrodkach narciarskich na Kaukazie, na Uralu, na Syberii oraz za północnym kołem podbiegunowym w obwodzie murmańskim!


Booking.com
Mapka miasteczka olimpijskiego w Soczi

Park i wioska olimpijska w Soczi

Stoki w okolicach Kirovska są wspaniałym wyzwaniem dla każdego narciarza!

Stacje narciarskie w północnej Rosji oraz na Syberii