close

Ustroń – Poniwiec

Mapa Tras - Poniwiec

Trasa w Ustroniu-Poniwcu jako jedna z nielicznych w Beskidzie Śląskim została wyróżniona homologacją Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) do organizacji zawodów międzynarodowych. Świadczy to o wysokim standardzie utrzymania trasy zjazdowej.

Trasa w Ustroniu-Poniwcu jako jedna z nielicznych w Beskidzie Śląskim została wyróżniona homologacją Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) do organizacji zawodów międzynarodowych. Świadczy to o wysokim standardzie utrzymania trasy zjazdowej.

Mapa Tras - PoniwiecO Wyciągu:

Poniwiec Mała Czantoria to stacja narciarska położona w Ustroniu. Od 2013 roku działa 4-osobowa kolej linowa o przepustowości 1500 os./godz . Trasa o długości 800m jest naśnieżana, ratrakowana i oświetlona do godziny 21:00. Przy dolnej stacji działa wyciąg dla dzieci. Przy górnej stacji powstał oświetlony i naśnieżany snowpark z przeszkodami.
Poniwiec – Mała Czantoria to ośrodek o niepowtarzalnym klimacie. Jego twórcom przyświecał cel stworzenia niecodziennego miejsca, gdzie goście będą wypoczywać z dala od zgiełku, w ekologicznie czystej okolicy malowniczego Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego.

Baza oferuje:

– Czteroosobowe krzesełka

– Naśnieżoną i oświetloną trasę narciarską o długości 800m

– Wyciąg dla dzieci

– Profesjonalny snowpark

– Hotel i restaurację przy stoku

– Panoramę Ustronia z górnej stacji kolei linowej

Wyciąg i trasa:

Kolej linowa 4-os

– długość 800 m

– różnica wzniesień 234 m

– przepustowość 1500 osób/h

Szkoła narciarska i wypożyczalnia

QBL Poniwiec Mała Czantoria Wypożyczalnia / Centrum Szkolenia

Centrum Szkolenia QBL tworzy kilkudziesięciu młodych, doświadczonych ludzi. Dzięki ich zaangażowaniu, kompetencjom i entuzjazmowi szkoła cieszy się świetną opinią i przyciąga każdego sezonu setki narciarzy i snowboardzistów pragnących podnosić swoje umiejętności.

Centrum Szkolenia QBL:
Tel.: 500 555 165
E-mail: szkola@qbl.pl

Baza noclegowa i gastronomiczna
Hotel Poniwiec Mała Czantoria dysponuje ponad 50 miejscami noclegowymi. Na terenie ośrodka znajduje się restauracja oraz bufet w którym serwujemy smaczne posiłki.

Dojazd

Wyciąg położony jest w ustrońskiej dzielnicy Poniwiec. Jest to pierwszy wyciąg na drodze wjazdowej do Beskidów. Z centrum Ustronia lub z „wiślanki” należy skręcić w prawo na ulicę Akacjową – dzielnica Poniwiec. Ulicą jedziemy 3 km, dojeżdżamy do parkingu przy hotelu i stoku narciarskim.

Kontakt

43-450 Ustroń – Poniwiec
ul. Akacjowa 107

Telefon:
+48 33 854 32 10

E-mail:

biuro@poniwiec.pl

www.poniwiec.pl

2 inne wyciągi w Ustroniu to: kolej linowa na Czantorię i wyciąg krzesełkowy Ustroń – Palenica Jaszowiec

Dowiedz się więcej o Ustroniu!

Widok z Czantorii

Ustroń

Mapa tras zjazdowych Czantoria

Ustroń – Czantoria