close
Ski Park Malinka w Zgierzu pod Łodzią (narty w okolicach Warszawy i Łodzi)

Ski Park Malinka w Zgierzu pod Łodzią (narty w okolicach Warszawy i Łodzi)

Malinka pod Zgierzem to doskonałe miejsce na narty jeśli nie możemy wyjechać w góry (źródło: fanpage ski parku Malinka)

Białe szaleństwo kojarzy się Wam wyłącznie z górami? Nic bardziej mylnego! Zobaczcie gdzie pojeździć na nartach całkiem blisko Warszawy i Łodzi!

Malinka jest znana mieszkańcom Łodzi i okolic od dawna, jednak dopiero w 2013 r. stok został zmodernizowany i profesjonalnie przystosowany na potrzeby miłośników nart i snowboardu, którzy nie mają czasu, by wybrać się w prawdziwe góry. Utworzono go na Górze Wilamowskiej, która pierwotnie była zwyczajną górą śmieciową. Przed 2 laty podwyższono ją o 12 metrów za pomocą specjalnej platformy, co wydłużyło trasę zjazdową o 120 metrów! Obie trasy są sztucznie oświetlone i ratrakowane. Jeśli chcemy się doszkolić, czekają na nas instruktorzy. Jeśli nie mamy własnych nart czy deski, czekają one w wypożyczalni (cena 1 kompletu za 1 godz. – 15 zł).

Parametry:

– 2 trasy o długości 450 i 250 m (niebieskie, łatwe)
– 2 wyciągi orczykowe (wjazd małym – 2 zł; dużym – 2,5 zł) o przepustowości 1000 osób/godz.
– Après-ski: bar „Malinka”, który serwuje zimne i gorące posiłki oraz napoje. Można się tu ogrzać przy kominku i popodziwiać stok wyglądając przez szerokie, panoramiczne okno.

Wyciąg w Malince pod Łodzią (źródło: fanpage ski parku Malinka)Malinka to nie tylko białe szaleństwo! Latem czeka tu na łodzian wspaniałe, 71-hektarowe kąpielisko z plażą, wypożyczalnią sprzętu wodnego i wszelaką infrastrukturą turystyczną. Za to Góra Wilamowska dostarcza niesamowitych wrażeń fanom kolarstwa górskiego i crossowego.

Narty i inne - sprawdź na Ceneo.pl

Adres: Malinka 3/11 (126 km na zachód z centrum Warszawy, 15 km na północ od Łodzi i 1 km od Zgierza jak się jedzie na Kutno).

Dojazd: Z Warszawy jedziemy na zachód na Ożarów Mazowiecki (A2 / E30). Dopiero w Zgierzu trzymamy się prawej strony i zjeżdżamy na DW702, kierując się na Zgierz i Kutno. Na samym końcu skręcamy w lewo na Malinkę. W Dąbrówce ustawione są znaki naprowadzające „parking przy wyciągu”, które kierują prosto na spory parking przy ośrodku.

Z Łodzi jedziemy na północ DK91 na Zgierz. W Zgierzu skręcamy w prawo w ul. Piątkowską / DW702 i na końcu w prawo na Malinkę.

Więcej na oficjalnej stronie ośrodka: www.skiparkmalinka.pl


Booking.com
Gejzer Lady Knox w rezerwacie Wai-O-Tapu

Rotorua – geotermalne SPA i centrum maoryskiej kultury

Zespół pałacowo-folwarczny w Galinach zimą (źródło: www.palac-galiny.pl)

Pałac i folwark Galiny (narty na Mazurach)