close
Plaża Cala en Turqueta – Minorka, Hiszpania.

Plaża Cala en Turqueta – Minorka, Hiszpania.

Plaża Cala Turqueta na Menorce - Archipelag Balearów

Mała, kameralna zatoczka na południowym wybrzeżu Minorki, drugiej co do wielkości wyspy Balearów, to wymarzona oaza dla wszystkich pragnących uciec od tak typowego dla tych hiszpańskich wysp tłumu turystów.Mała, kameralna zatoczka na południowym wybrzeżu Minorki, drugiej co do wielkości wyspy Balearów, to wymarzona oaza dla wszystkich pragnących uciec od tak typowego dla tych hiszpańskich wysp tłumu turystów.

Jasny, drobny piasek oraz przezroczysta woda, przez którą doskonale widać płytkie mielizny (miejsce idealne dla małych dzieci!) to główne zalety tej rajskiej plaży. Charakterystyczną cechą Cala en Turqueta są wznoszące się pośrodku plaży skały, przedzielające ją na 2 części i dające miły cień w czasami wyjątkowo upalne dni na Balearach. Miejsce kipi spokojem i ciszą, a w okolicy nie ma nawet najskromniejszej infrastruktury plażowo-gastronomicznej. Dlatego dobrze jest zabrać ze sobą wcześniej przygotowany prowiant. Brak tu zagranicznych turystów, natomiast roi się od miejscowej ludności, którzy wskazują Calę jako najbardziej ulubione miejsce weekendowych wypadów.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Aby się tu dostać, kierujcie się na miasto Ciutadella położone na zachodnim wybrzeżu wyspy, a następnie skręćcie w lewo w Camí San Juan, Son Camaro, Son Alzina i w końcu Marjal Vella.


Booking.com
Praia do Beliche w Sagres - Portugalia. Źródło: olhares.sapo.pt

Plaże w okolicy Sagres w Algarve, Portugalia

Jedna z rajskich plaż na Formenterze - najmniejszej wyspie Balearów

Plaże Formentery – Baleary, Hiszpania