close
Plaża Es Trenc – Majorka, Hiszpania.

Plaża Es Trenc – Majorka, Hiszpania.

Plaża Es Trenc na południowym wybrzeżu Majorki - Baleary

Na największej wyspie Balearów plaż mamy mnóstwo, jednak Es Trenc jest zdecydowanie najpiękniejsza.

Na największej wyspie Balearów plaż mamy mnóstwo, jednak Es Trenc jest zdecydowanie najpiękniejsza.

duze - Plaża Es Trenc na południowym wybrzeżu Majorki - Baleary, Hiszpania. Źródło: http://www.fontsantahotel.comPołożona jest na południowym brzegu Majorki, około 7 km od nadmorskiej miejscowości Colònia de Sant Jordi. Kryształowo czysta woda oraz ponad 2-kilometrowa plaża pełna jasnego, kwarcowego piasku stanowią doskonałą scenerię do błogiego wypoczynku.

Nawet jeśli turystów przyjechało naprawdę sporo, Es Trenc jest na tyle duża (ok. 20 m szerokości), by wszyscy się pomieścili, nie cierpiąc przy tym na brak intymności. Z jednej strony zejście do morza jest bardzo łagodne, co sprawia, że miejsce to chętnie odwiedzają rodziny z małymi dziećmi. Z drugiej zaś, jest to jedna z nielicznych, oficjalnych plaż dla nudystów na Majorce, która znana była wyznawcom naturyzmu już w surowych czasach dyktatury generała Franco. To wszystko razem brzmi nieco kontrowersyjnie? Nie przejmujcie się, takie właśnie jest Es Trenc! Poza tym w okolicach rozpościera się prawdziwy raj ornitologiczny, tak że fani birdwatchingu będą zachwyceni. Ptasie trele harmonijnie współbrzmią z falami morza!

Co do plażowej infrastruktury, jest tu kilka barów i restauracji, ubikacje oraz wypożyczalnie leżaków, parasoli i sprzętu wodnego. Natomiast jeśli chodzi o noclegi, to musimy raczej poszukać czegoś w Colònia de Sant Jordi (7 km od plaży) albo w okolicach Campos. Jest tam dużo typowych dla Balearów, agroturystycznych, wiejskich chatek zwanych fincas.

Wyspa Królików

Plaża Rabbit – Sycylia, Włochy

Praia do Beliche w Sagres - Portugalia. Źródło: olhares.sapo.pt

Plaże w okolicy Sagres w Algarve, Portugalia