close
Na rowerze do sentymentalnej Arkadii i klasycystycznego Nieborowa

Na rowerze do sentymentalnej Arkadii i klasycystycznego Nieborowa

Jedna z wzorowanych na antyczne budowli w Parku Arkadia

Skierniewice → Puszcza Bolimowska → Nieborów → Arkadia → Skierniewice
Długość trasy: 45 km

Skierniewice → Puszcza Bolimowska → Nieborów → Arkadia → Skierniewice Długość trasy: 45 km

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Jedna z wzorowanych na antyczne budowli w Parku ArkadiaPodróż do Skierniewic, skąd zaczynamy naszą wyprawę zajmie nam około 1 godzinę drogi samochodem szosą numer 8. Można także wsiąść w pociąg KM (Koleje Mazowieckie) na stacji W-wa Śródmieście albo w TLK czy IR na W-wie Centralnej. Są oczywiście ambitni kolarze, którzy pokonują całą trasę Warszawa – Skierniewice na rowerze, jadąc wzdłuż szosy i wdychając spaliny z wyprzedzających ich aut, jednak my polecamy Wam raczej przefiltrowanie płuc czystym powietrzem Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Droga 705 na Bolimów wiedzie ze Skierniewic w kierunku północno-wschodnim. Od tego momentu zaczyna się wspaniała Puszcza Bolimowska, pełna sosen oraz gdzieniegdzie bagien i torfowisk (jeśli będziemy mieli szczęście, a także wyjedziemy odpowiednio wczesnym rankiem, być może spotkamy dziki, jelenie lub uwielbiające takie moczary łosie). Po przejechaniu mniej więcej 11 km docieramy do Nieborowa – przebudowanego w klasycystycznym stylu pięknego pałacu. Stamtąd, drogą numer 70 pod starymi, dającymi kojący cień lipami pedałujemy do Arkadii.

Arkadia jest ogrodzonym, utrzymanym w nurcie sentymentalizmu parkiem pełnym zabytków i nie wolno po niej jeździć na rowerach. Dlatego możemy je oddać na przechowanie strażnikowi albo po prostu prowadzić przy sobie. Po spacerze pośród świątyń dumania oraz stylizowanych na antyczne ruin i posągów greckich bóstw i herosów pora na powrót do domu. Jedziemy niebieskim szlakiem wzdłuż rzeki Skierniewki przez Bobrowniki, Dzierzgów, Bełchów, Sierakowice Lewe i Mokrą, po czym dobijamy z powrotem do Skierniewic.

Więcej: http://www.nieborow.art.pl/

Nowoczesna cerkiew w Białym Borze według projektu Jerzego Nowosielskiego

Prawosławna Wielkanoc 2013 w najpiękniejszych cerkwiach w Polsce

Kąpielisko nad Świdrem niedaleko Otwocka

Na rowerze do świdermajerowego Otwocka