close
Batorz Ski (narty w okolicach Warszawy i Lublina)

Batorz Ski (narty w okolicach Warszawy i Lublina)

Jak na ''niegórskie'' warunki stok w Batorzu jest naprawdę duży (źródło: www.batorzski.pl)

Białe szaleństwo kojarzy się Wam wyłącznie z górami? Nic bardziej mylnego! Zobaczcie gdzie pojeździć na nartach całkiem blisko Warszawy i Lublina!

Jak na ''niegórskie'' warunki stok w Batorzu jest naprawdę duży (źródło: www.batorzski.pl)Stok narciarski w Batorzu został otwarty w 2005 r., jako drugi w województwie lubelskim. Podobnie jak Sulów (od którego jest oddalony o 11 km na wschód) znajduje się na Wzniesieniu Urzędowskim, w krainie Roztocza Zachodniego.

W ostatnich latach wprowadzone zostały liczne modernizacje i innowacje – m.in. nowy system oświetlenia stoku lampami Philips (stok czynny od 9:00 do 22:00) oraz armatki śnieżne wytwarzające sztuczny śnieg na bazie czystej wody. Cena wypożyczenia kompletu narciarskiego na 1 godz. to 10 zł. Można także skorzystać z porad doświadczonych instruktorów narciarstwa i snowboardu.

Batorz jest atrakcyjny nie tylko dla narciarzy, ale również dla snowboardzistów. Trasa biegnąca w poprzek stoku (od górnej stacji lewego wyciągu do dolnej prawego) jest stworzona dla miłośników deski. Oprócz tego w zeszłym roku utworzono nowoczesny snowpark z przeszkodami: butter box, rainbow box, T-box, battleship i in. Trasa ma 300 m, a przeszkody ustawiono w odpowiedniej, bezpiecznej odległości, tak żeby wszystkie można było wypróbować za jednym zamachem.

Mapka tras zjazdowych w Batorzu (źródło: www.batorzski.pl)Parametry:

– 3 trasy zjazdowe o długości: 480, 400 i 350 m oraz ośla łączka o długości 80 m
– 3 wyciągi talerzykowe
– snowpark Colorado Park Batorz działający od sezonu 2013/2014
– Après-ski: bar z kominkiem

Adres: (222 km na południowy wschód z centrum Warszawy i zaledwie 57 km na zachód od Lublina).

Dojazd: Z Warszawy jedziemy przez Pragę Południe i Wesołą. Za Wesołą skręcamy w prawo w Szosę Lubelską (DK17 / E372), którą jedziemy prościutko przez Garwolin, Ryki aż do Lublina. Przejechawszy dzielnicę Sławin, skręcamy w prawo w Al. gen W. Sikorskiego / DK19 (drogowskaz wiedzie na Rzeszów i Nałęczów). W Niedrzwicy Dużej (ok. 12 km za Lublinem) skręcamy w lewo w DW834, a potem w prawo na Zakrzówek. Do narciarskiego stoku w Sulowie jedziemy dalej prosto, zaś do Batorza jest troszkę dalej, więc skręcamy w lewo w Zakrzówku (ul. Kościuszki / DW842), a potem w Rudniku Drugim w prawo na Studzianki i Batorz.

Więcej na oficjalnej stronie ośrodka: www.batorzski.pl


Booking.com
Jeden z wyciągów na stoku Kazimierz pomiędzy Kazimierzem Dolnym a Bochotnicą (źródło: www.stacjakazimierz.pl)

Stacja narciarska Kazimierz (narty w okolicach Warszawy i Lublina)

Gejzer Lady Knox w rezerwacie Wai-O-Tapu

Rotorua – geotermalne SPA i centrum maoryskiej kultury