close
Stacja narciarska Kazimierz (narty w okolicach Warszawy i Lublina)

Stacja narciarska Kazimierz (narty w okolicach Warszawy i Lublina)

Jeden z wyciągów na stoku Kazimierz pomiędzy Kazimierzem Dolnym a Bochotnicą (źródło: www.stacjakazimierz.pl)

Białe szaleństwo kojarzy się Wam wyłącznie z górami? Nic bardziej mylnego! Zobaczcie gdzie pojeździć na nartach całkiem blisko Warszawy i Lublina!

Jeden z wyciągów na stoku Kazimierz pomiędzy Kazimierzem Dolnym a Bochotnicą (źródło: www.stacjakazimierz.pl)Stacja narciarska Kazimierz mieści się na obrzeżach Kazimierza Dolnego przy drodze z Puław przez Bochotnicę. Całość została oddana do użytku w styczniu 2011 r., jednak lessowe wąwozy i pagórki w okolicy Kazimierza Dolnego znane były amatorom narciarstwa jeszcze przed wojną.

Stok dysponuje 5 trasami zjazdowymi (z czego jedna to snowpark dla snowboardzistów), które są w razie potrzeby sztucznie naśnieżane przez ratraki, oświetlone w godzinach wieczornych (stok czynny jest od 9:00 do 22:00) i ogólnie panuje tu fantastyczna, zimowa atmosfera. Kazimierz oferuje także możliwość nauki jazdy na nartach w szkole KOZLO-SKI (informacje pod telefonem: 739 000 175) – indywidualnie, rodzinnie bądź grupowo (cena to 60 zł od osoby za 1 godz., a więc niestety nieco drożej niż w Celejowie czy Rąblowie). Nie martwcie się, jeśli wasz przyjazd do Kazimierza był raczej spontaniczny i nie zabraliście ze sobą nart czy deski. Cały sprzęt można wypożyczyć w miejscowej wypożyczalni (cena: 10 zł za komplet za 1 godz.)

Pięknie oświetlony stok w narciarskiej stacji Kazimierz pod Kazimierzem Dolnym (źródło: www.stacjakazimierz.pl)Parametry:

– 5 tras zjazdowych (590, 470, 250, 110 m + snowpark) – wszystkie na poziomie łatwym.
– 4 wyciągi talerzykowe
– Après-ski: restauracja + miejsce do robienia ogniska z kiełbaskami

Adres: Stacja narciarska Kazimierz znajduje się w 1/3 drogi z Kazimierza Dolnego do Bochotnicy, w stronę Puław. Jej dokładny adres to ul. Puławska 168 (134 km na południowy wschód z centrum Warszawy i zaledwie 57 km na zachód od Lublina).

Dojazd: Z Warszawy można dojechać prawą bądź lewą stroną Wisły. Pierwsza opcja wiedzie DW801 przez Otwock, Wilgę, Dęblin, Puławy i za Puławami skręcamy w prawo w DW824 na Kazimierz Dolny. Na rondzie w Bochotnicy skręcamy w prawo w pierwszy zjazd w ulicę Kazimierską i potem w lewo. Druga opcja wiedzie przez Górę Kalwarię i Kozienice. Tak dojeżdżamy do Puław, od których jest już tak samo jak powyżej.

Więcej na oficjalnej stronie ośrodka: www.stacjakazimierz.pl

Wypróbujcie też inne ośrodki narciarskie w okolicy Kazimierza Dolnego i Puław: Celejów, Parchatka i Rąblów.


Booking.com
Stok narciarski w Sulowie pod Kraśnikiem jest bardzo szeroki (źródło: www.stok-sulow.pl)

Stok narciarski Sulów (narty w okolicach Warszawy i Lublina)

Jak na ''niegórskie'' warunki stok w Batorzu jest naprawdę duży (źródło: www.batorzski.pl)

Batorz Ski (narty w okolicach Warszawy i Lublina)