close
Lisia Polana (narty pod Warszawą)

Lisia Polana (narty pod Warszawą)

Lisia Polana - aż trudno uwierzyć

Białe szaleństwo kojarzy się Wam wyłącznie z górami? Nic bardziej mylnego! Zobaczcie gdzie pojeździć na nartach w okolicy Warszawy!

Białe szaleństwo kojarzy się Wam wyłącznie z górami? Nic bardziej mylnego! Zobaczcie gdzie pojeździć na nartach w okolicy Warszawy!

Trasa narciarska nr 1 w Lisiej Polanie (źródło: fanpage Towarzystwa Narciarskiego Biegówki)Lisia Polana to pole golfowe malowniczo położone w Dolinie Wkry, pomiędzy Nowym Dworem Mazowieckim a Pomiechówkiem, zimą przeobraża się w raj dla miłośników biegówek. Przedsięwzięcie jest dość świeże, gdyż pola golfowe ostały udostępnione narciarskim biegaczom dopiero w zeszłym sezonie 2013/2014. Autorzy podeszli do sprawy bardzo profesjonalnie – wytyczono 3 trasy: najłatwiejszą zieloną o długości 0,3 km, niebieską – 1,3 km oraz czerwoną – 2,6 km. Dla długodystansowców jest pętla o długości aż 8 km. Są to trasy dla stylu klasycznego, w przyszłości mają też powstać szersze tory dla stylu łyżwowego. Dzięki zróżnicowanemu ukształtowaniu terenu – płaskim równiom, pagórkom i wyższym wzgórzom – zadowoleni będą zarówno stawiający pierwsze biegówkowe szusy jak i bardziej zaawansowani narciarze.

Drugie, zimowe życie pól golfowych to bardzo trafiony pomysł. Nie trzeba się martwić o szatnię, restaurację czy też o miejsce, gdzie można trochę odpocząć – wszystko znajduje się bowiem na miejscu. Teren, a zwłaszcza podłoże jest zadbane, można więc ubić śnieg nawet przy jego niewielkiej ilości (na swojej stronie Lisia Polana podaje, że czeka do grubości pokrywy ok. 20-30 cm). W lutym 2014 w Lisiej Polanie zostały już rozegrane pierwsze zawody w biegach narciarskich – amatorskie Alpina RACE. Z niecierpliwością czekamy na obecny sezon!

Lisia Polana - aż trudno uwierzyć, że to tuż pod Warszawą! (źródło: fanpage Towarzystwa Narciarskiego Biegówki)Lisia Polana to nie tylko pole golfowe, wybudowano tu także restaurację oraz 3-gwiazdkowy hotel, można zatem przyjechać na cały weekend. Cena biletu jeśli przychodzimy z własnym sprzętem to 10 zł; wypożyczenie biegówek i kijków na godzinę kosztuje 20 zł, a każda następna godzina – 15 zł. Karnet na cały dzień kosztuje 50 zł.

Adres: Lisia Polana, Pomocnia 9, Pomiechówek (51 km na północny zachód z centrum Warszawy).

Dojazd: Z Warszawy jedziemy Wisłostradą na Gdańsk (E77 / 7). Przejeżdżamy przez most nad Wisłą i jedziemy dalej prosto (nie zjeżdżamy w prawo w DK62 na Nowy Dwór Mazowiecki!). Po chwili widzimy informacje o stacji benzynowej Statoil – tuż przed nią zjeżdżamy w prawo na Janowo (ul. Kapitana Tadeusza Doranta). Za ok. 9 km po lewej mamy już Lisią Polanę.

Więcej: http://golf.lisiapolana.pl/pl/strona-startowa/2-uncategorised/350-biegowki1

Rezerwat Sine Wiry w Bieszczadach (źródło: Wikipedia)

Bieszczady: Rezerwat „Sine Wiry”

Zwierzęta w Konstantowie

Agroturystyka w Konstantowie