close
Morenowa Stacja Narciarska Okrągłe w Wydminach (narty na Mazurach)

Morenowa Stacja Narciarska Okrągłe w Wydminach (narty na Mazurach)

Białe szaleństwo w pensjonacie Sielanka w Wydminach niedaleko Giżycka (źrodło: www.skimazury.pl)

Jeśli Mazury kojarzą się Wam tylko z pięknymi jeziorami – jesteście w błędzie! Pełen czołowym i dennych moren krajobraz pojezierza to doskonałe miejsce na narciarski wypad!

Jeśli Mazury kojarzą się Wam tylko z pięknymi jeziorami – jesteście w błędzie! Pełen czołowym i dennych moren krajobraz pojezierza to doskonałe miejsce na narciarski wypad!

Wyciąg w MSN Wydminy (źrodło: www.skimazury.pl)Morenowa Stacja Narciarska Okrągłe w Wydminach to rodzinny interes, który zaczął się od kupna działki nad Jeziorem Skomack Mały i zbudowania pensjonatu, z czasem rozrósł się w stację narciarską i mini zoo. Pensjonat Sielanka to doskonałe miejsce tak dla turystyki rodzinnej, jak i biznesowej – jest tutaj sala konferencyjna na 50 osób. Okolica jest bardzo malownicza i urozmaicona dzięki licznym morenom (geograficznie jest to kraina Mazur Garbatych) i jeziorkom (największe to Jezioro Bielskie). Wydminy znajdują się między Orzyszem a Giżyckiem, przy drodze krajowej 63.

Wszystkie 4 trasy są sztucznie oświetlone i ratrakowane. Dla nocnych marków istnieje możliwość jazdy na nartach po 23:00 (grupa musi liczyć minimum 30 osób). Pod stokiem znajduje się parking na 400 samochodów. Można wypożyczyć sprzęt, a także wziąć lekcje jazdy na nartach czy snowboardzie (70 zł od osoby za 1 godz. – cena dla początkujących jak i zaawansowanych) indywidualnie bądź grupowo.

Z aktualności w najbliższą środę 4 lutego 2015 r., o godz. 18:00 w MSN Wydminy mają się odbyć zawody o puchar burmistrza Orzysza.

Mapka MSN Okrągłe w Wydminach (źrodło: www.skimazury.pl)Parametry:

– 4 trasy narciarskie (700, 400 i 300 metrów + 100-metrowa ośla łączka)
– 3 wyciągi orczykowe o przepustowości od 350 do 870 osób na godzinę
– różnica poziomów: 18-55 metrów
– Après-ski: pensjonat Sielanka oferujący różne pakiety („szybki weekend” za 290 zł, „rodzinny tydzień” za 985 zł); restauracja serwująca dania kuchni polskiej i regionalnej (produkty są ekologiczne, pochodzące z własnych upraw, a wędliny robione na miejscu); miejsce do grillowania i robienia ogniska; mini zoo; bania ruska.

Adres: Pensjonat Sielanka znajduje się przy ul. Okrągłe 10 w Wydminach, w powiecie giżyckim (246 km na północ i lekko na wschód z centrum Warszawy, 131 km na wschód od Olsztyna i 29 km na południowy wschód od Giżycka).

Dojazd: Z Warszawy jedziemy na Ostrołękę – DK61 przez Legionowo, Serock i Pułtusk. W Ostrołęce na rondzie obieramy trzeci zjazd w ul. Stacha Konwy / DK53. We wsi Kadzidło zjeżdżamy z DK53 w prawo (kierunek na Pisz). W Piszu trzymamy się drogowskazów na DK63 na Orzysz i Giżycko. Jedziemy piękną, malowniczą drogą, mając tuż po lewej stronie Jezioro Śniardwy. W Orzyszu jedziemy ciągle prosto DK63. Po ok. 10 km, niedaleko wsi Marcinowa Wola, skręcamy w prawo i po ok. 7 km jesteśmy już pod Pensjonatem Sielanka.

Więcej na oficjalnej stronie ośrodka: www.skimazury.pl

Białe szaleństwo w pensjonacie Sielanka w Wydminach niedaleko Giżycka (źrodło: www.skimazury.pl)Atrakcje w okolicy:

Zoo Safari Okrągłe – ponad 100-hektarowy, ogrodzony zwierzyniec, w którym żyją 24 gatunki zwierząt, m.in. jelenie, daniele, muflony, tarpany, lamy, kozy afrykańskie, etc. Jeździ się po nim jeepami i stylizowanymi bryczkami, zaś w zimie ciągnikiem z saniami.

Wydminy – tuż obok Jeziora Wydmińskiego znajduje się Mazurska Ferma Strusi. W okolicy można także zobaczyć cmentarz z I wojny światowej oraz schrony i rowy przeciwczołgowe z II wojny światowej.

Orzysz – miasto nad Jeziorem Orzysz z zabytkowym kościółkiem z XIX w. Nieco na północny zachód (jedziemy DK 63 z Orzysza w kierunku Giżycka i skręcamy w lewo) jest wieś Cierzpięty z zespołem dworsko-parkowym z XIX / XX w. nad brzegiem Jeziora Buwełno. Z kolei we wsi Ogródek na wschód od Orzysza żył i tworzył znany mazurski poeta i artysta ludowy, Michał Kajka. W XIX-wiecznym dworku, w którym mieszkał urządzono całoroczne muzeum, które prezentuje twórczość Kajki oraz mazurską sztukę ludową (więcej na oficjalnej stronie Muzeum Michała Kajki w Ogródku: www.michalkajka.pl).

Piękna Góra w Gołdapi - widok z góry (źródło: www.zajazd-rudziewicz.pl)

Piękna Góra w Gołdapi (narty na Mazurach)

Pięknie oświetlony poznański ratusz nocą (źrodło: www.poznan.pl)

Poznań – miasto targów, kultury i nauki