close
Stok narciarski Celejów (narty w okolicach Warszawy i Lublina)

Stok narciarski Celejów (narty w okolicach Warszawy i Lublina)

Widok z baru na górkę w Celejowie pod Kazimierzem Dolnym (źródło: www.ski-sport.pl)

Białe szaleństwo kojarzy się Wam wyłącznie z górami? Nic bardziej mylnego! Zobaczcie gdzie pojeździć na nartach całkiem blisko Warszawy i Lublina!Białe szaleństwo kojarzy się Wam wyłącznie z górami? Nic bardziej mylnego! Zobaczcie gdzie pojeździć na nartach całkiem blisko Warszawy i Lublina!

Widok z baru na górkę w Celejowie pod Kazimierzem Dolnym (źródło: www.ski-sport.pl)Stok Celejów to trzecia obok Rąblowa i Parchatki stacja narciarska nieopodal Kazimierza Dolnego. Celejów znajduje się 4 km powyżej Rąblowa, w obrębie tego samego Płaskowyżu Nałęczowskiego. Łagodny stok w Celejowie doskonale nada się dla początkujących narciarzy oraz dzieci. Jest szkółka narciarska (50 zł za 1 godz.), wypożyczalnia (10 zł za 1 godz. za komplet do jazdy), ratraki, sztuczne naśnieżanie i wieczorne oświetlenie oraz bar, gdzie można coś zjeść i wypić.

Tereny Lubelszczyzny, mimo braku wysokich gór bardzo sprzyjają białemu szaleństwu. Panuje tu typowo kontynentalny klimat z długimi, mocno śnieżnymi zimami, co stwarza dobre warunki narciarskie często przez 4 bite miesiące. Nie zapominajcie o innych zimowych atrakcjach – biegówkach i kuligach!

Parametry:

– 2 trasy zjazdowe o długości 250 i 300 m (niebieskie = łatwe)
– 2 wyciągi talerzykowe (cena za 10 zjazdów – 17 zł)
– różnica poziomów: 25 m
– nachylenie stoku: 16%

Wyciąg talerzykowy w Celejowie (źródło: www.ski-sport.pl)Noclegi w Celejowie:

W samym Celejowie przespać się można w pokojach gościnnych u Teresy Stelmach. Fajnym pomysłem (zwłaszcza dla rodzin z dziećmi) jest zanocowanie w gospodarstwie agroturystycznym Przy Wąwozie w Karmanowicach (ok. 2 km od Celejowa), gdzie czekają oswojone zwierzęta, w Zaciszu U Beatki lub w Gospodarstwie W Dolinie Stawów (wszystkie w Karmanowicach).

Adres: Stacja narciarska w Celejowie położona jest niedaleko Kazimierza Dolnego, ok. 18 km od Puław (143 km na południowy wschód z centrum Warszawy).

Dojazd: Najpierw jedziemy Mostem Siekierkowskim przez Wisłę, potem przez Wesołą, gdzie skręcamy w prawo w Szosę Lubelską (DK17 / E372). Jadąc prosto E372 mijamy Garwolin, Ryki i Żyrzyn. Za Żyrzynem skręcamy w prawo na Chrząchówek i Kurów. Tuż przed Chrząchówkiem skręcamy w prawo na Końskowolę i Starą Wieś. Przecinamy drogę krajową nr 12 i jedziemy prosto na Celejów (ok. 6 km z Końskowoli).

Więcej na oficjalnej stronie ośrodka: www.ski-sport.pl


Booking.com
Stok w Rąblowie pod Kazimierzem Dolnym w dzień... (źródło: www.nartsport.pl)

NartSport Rąblów (narty w okolicach Warszawy i Lublina)

Stok i drewniana karczma Parchatka (źródło: www.parchatka.pl)

Stok narciarski Parchatka (narty w okolicach Warszawy i Lublina)