close
Stok narciarski Parchatka (narty w okolicach Warszawy i Lublina)

Stok narciarski Parchatka (narty w okolicach Warszawy i Lublina)

Stok i drewniana karczma Parchatka (źródło: www.parchatka.pl)

Białe szaleństwo kojarzy się Wam wyłącznie z górami? Nic bardziej mylnego! Zobaczcie gdzie pojeździć na nartach całkiem blisko Warszawy i Lublina!Białe szaleństwo kojarzy się Wam wyłącznie z górami? Nic bardziej mylnego! Zobaczcie gdzie pojeździć na nartach całkiem blisko Warszawy i Lublina!

Stok i drewniana karczma Parchatka (źródło: www.parchatka.pl)Parchatka wzięła swoją nazwę od „paru chatek”, które stały we wsi. Niedawno miejscowość została wchłonięta przez Puławy i obecnie stanowi jedną z ich satelitów. Parchatka leży nad samą Wisłą, na wysokości sporej wyspy poniżej Puław. Przecinają się tutaj 2 szlaki turystyczne: Nadwiślański niebieski z Annopola przez Kazimierz Dolny, Puławy i na północ do Dęblina (łącznie 108 km) oraz czarny z puław do Parchatki.

Stok został odnowiony w 2006 r. – wtedy postawiono 3 wyciągi, zapewniono sztuczne oświetlenie i naśnieżanie. Parchatka zapewni odwiedzającym naukę jazdy na nartach oraz snowboardzie dla początkujących i zaawansowanych, grupowo i indywidualnie. Jest wypożyczalnia sprzętu oraz serwis narciarski. W każdym sezonie zimowym odbywają się różnego rodzaju zawody sportowe dla amatorów. Sporą atrakcją jest także możliwość odbycia kuligu w lessowych wąwozach, z których słynie okolica. Karczma Parchatka również organizuje tego typu wydarzenia.

Właściciele zapraszają na bal sylwestrowy w drewnianej karczmie, w której serwowane są tradycyjne dania kuchni polskiej. Dla uczestników 1 dzień wjazdów na stoku narciarskim gratis.

2 wyciągi w Parchatce (źródło: www.parchatka.pl)Parametry stoku:

– 3 trasy zjazdowe o łącznej długości 940 m (wszystkie niebieskie = łatwe)
– 3 wyciągi: 2 talerzykowe i 1 wyrwirączka
– różnica poziomów: 26-51 m

Noclegi w okolicy Parchatki:

Obok stoku działa karczma, gdzie nie tylko można się smacznie posilić, ale również przenocować. Pokoje są 1, 2 i 3-osobowe, wszystkie utrzymane w góralskim stylu. Można także zanocować w nieco skromniejszych pokojach w budynku wypożyczalni.

Adres: Stacja narciarska w Parchatce oddalona jest tylko o ok. 4 km od Puław (132 km na południowy wschód z centrum Warszawy).

Dojazd: Z Warszawy do Parchatki dojedziemy w niewiele ponad 2 godziny. Przejeżdżamy przez Most Siekierkowski, kierując się na Wawer, Otwock i Puławy. Jedziemy prosto DW 801, mijamy Wilgę, Stężycę i Dęblin. Tak docieramy do Puław – minąwszy Park Czartoryskich skręcamy w prawo w ul. Zieloną / DW 824, która wkrótce zmienia nazwę na Włostowicką. We wsi Parchatka skręcamy w lewo w ul. Sybiraków i po 600 m widzimy już wyciąg narciarski.

Więcej na oficjalnej stronie ośrodka: www.parchatka.pl

Zerknijcie na 2 inne ośrodki narciarskie niedaleko Puław i Kazimierza Dolnego – Celejów i Rąblów!


Booking.com
Widok z baru na górkę w Celejowie pod Kazimierzem Dolnym (źródło: www.ski-sport.pl)

Stok narciarski Celejów (narty w okolicach Warszawy i Lublina)

Ośrodki narciarskie w pobliżu Warszawy, Łodzi oraz Lublina