close
Stok narciarski Sulów (narty w okolicach Warszawy i Lublina)

Stok narciarski Sulów (narty w okolicach Warszawy i Lublina)

Stok narciarski w Sulowie pod Kraśnikiem jest bardzo szeroki (źródło: www.stok-sulow.pl)

Białe szaleństwo kojarzy się Wam wyłącznie z górami? Nic bardziej mylnego! Zobaczcie gdzie pojeździć na nartach całkiem blisko Warszawy i Lublina!Białe szaleństwo kojarzy się Wam wyłącznie z górami? Nic bardziej mylnego! Zobaczcie gdzie pojeździć na nartach całkiem blisko Warszawy i Lublina!

Stok narciarski w Sulowie pod Kraśnikiem jest bardzo szeroki (źródło: www.stok-sulow.pl)Sulów to piękna tak zimą jak i latem miejscowość niedaleko Kraśnika i ok. 45 km na południe od Lublina. Ośrodek narciarski powstał dopiero w 2007 r., choć pagórki Wzniesienia Urzędowskiego istniały już od dawna. Jest to zachodnia część Wyżyny Lubelskiej, której wysokość dochodzi do 270 m n.p.m. Podobnie jak w okolicy Kazimierza Dolnego i Puław występują tu wąwozy lessowe, panują więc idealne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego, a także organizowania kuligów. Sulów zbudowany został wzdłuż rzeki Bystrzycy, która tutaj ma swoje źródła. Jest to jedna z ważniejszych rzek Lubelszczyzny, lewy dopływ Wieprza. Nawet jeśli nie jeździcie na nartach, warto wybrać się w te okolice, chociażby żeby uciąć sobie mały spacer.

Jak już wspomnieliśmy stok został uruchomiony w sezonie 2006/2007. Najdłuższa trasa o długości 350 m ma 2 wersje – szybszą dla lepiej radzących sobie na nartach oraz wolniejszą dla niedoświadczonych. Dzięki temu, że tor w samej swej końcówce jest bardzo szeroki, jest sporo miejsca do wyhamowania. Są armatki śnieżne, sztuczne oświetlenie, szkoła narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu.

Sulów (źródło: www.stok-sulow.pl)Parametry:

– 3 trasy narciarskie o długości: 350, 100 i 70 metrów (ośla łączka)
– różnica poziomów: od 11 do 50 metrów
– 3 wyciągi talerzykowe
– przepustowość wyciągów: 250-650 osób na godz.
– Après-ski: restauracja, miejsca do robienia ognisk oraz kuligi

Adres: Sulów to wieś należąca do powiatu kraśnickiego, 11 km na wschód od samego Kraśnika (211 km na południowy wschód z centrum Warszawy i zaledwie 45 km na południe od Lublina).

Dojazd: Z Warszawy jedziemy przez Pragę Południe i Wesołą. Za Wesołą skręcamy w prawo w Szosę Lubelską (DK17 / E372), którą jedziemy prościutko przez Garwolin, Ryki aż do Lublina. Przejechawszy dzielnicę Sławin, skręcamy w prawo w Al. gen W. Sikorskiego / DK19 (drogowskaz wiedzie na Rzeszów i Nałęczów). W Niedrzwicy Dużej (ok. 12 km za Lublinem) skręcamy w lewo w DW834, a potem w prawo na Zakrzówek i Sulów.

Więcej na oficjalnej stronie ośrodka: www.stok-sulow.pl


Booking.com

Ośrodki narciarskie w pobliżu Warszawy, Łodzi oraz Lublina

Jeden z wyciągów na stoku Kazimierz pomiędzy Kazimierzem Dolnym a Bochotnicą (źródło: www.stacjakazimierz.pl)

Stacja narciarska Kazimierz (narty w okolicach Warszawy i Lublina)