close
Wyjazd na narty: jak nie przepłacać?

Wyjazd na narty: jak nie przepłacać?

Sezon zimowy coraz bliżej. Dla wielu kojarzy się on z szaleństwem na nartach w górach i całodziennym szusowaniem na zaśnieżonych stokach. O czym nie należy zapominać, wybierając się na taki urlop?Po pierwsze odpowiednio wcześnie zarezerwuj hotel, hostel lub ośrodek wypoczynkowy. Dokonując rezerwacji online lub telefonicznej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, możemy zaoszczędzić spore pieniądze. Jeśli więc zaplanujesz datę wyjazdu i określisz miejscowość, do której zmierzasz – zapoznaj się z ofertami noclegów i wybierz tę najkorzystniejszą dla siebie. Pod uwagę weź kilka kluczowych czynników, m.in. wyposażenie, cenę oraz odległość od stoku. Nie zapominaj o ubezpieczeniu dla narciarza.

Jeśli nasz hotel będzie znajdował się w okolicy wyciągów, zaoszczędzimy czas oraz pieniądze na dojazdy. W górach nie łatwo jest dostać się z jednego punktu do drugiego, dlatego bliska odległość miejsca noclegu od stoków jest dość ważna. Tym bardziej, że możemy mieć spore problemy z zaparkowaniem auta – musimy liczyć się z tym, że w sezonie przybędą tłumy turystów.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Zorientuj się również w kwestii karnetów narciarskich. Niektóre hotele gwarantują, że zakupią je za Ciebie, a Ty przyjedziesz tylko „na gotowe”. Porównaj ceny w Internecie, popatrz na okoliczne wypożyczalnie sprzętów i rozmieszczenie wyciągów. Lepiej, żebyś na miejscu nie miał niemiłych niespodzianek.

W zależności od środka transportu, zadbajmy o przemyślany przewóz sprzętu. Linie lotnicze pobierają różnorodne opłaty za przewóz niewymiarowego bagażu. Zapoznaj się więc z wymogami danej linii lotniczej i porównaj ceny. Może okazać się, że za przewóz deski czy nart zapłacisz więcej niż za sam bilet! Szczególnie jeśli zdecydujesz się na tanie linie lotnicze, które nie dbają o sportowe wyposażenie ich klientów.

Przed każdym wyjazdem należy zadbać również o ubezpieczenie. Każdego roku na stokach dochodzi do setek tragicznych wypadków z udziałem narciarzy. Nie warto więc ryzykować – lepiej rozejrzeć się za ofertą i dopasować ją do swoich potrzeb. Koszty wizyty lekarskiej, szczególnie w krajach zachodnich, mogą nas kosztować kilkadziesiąt tysięcy euro. Nie chcemy chyba wydawać tak wielkich kwot z własnej kieszeni. Decydując się na pakiet dla sportowców, np. oferowany przez Elvię ( http://elvia.pl/ ) możesz liczyć na pokrycie kosztów leczenia, assistance, a także ubezpieczenie OC, NNW, bagażu czy sprzętu. Zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, by mieć pewność, że wybierasz produkt gwarantujący 100% bezpieczeństwa.

Jeśli więc chcemy dość tanio wyjechać na urlop w góry, pomyślmy o zaplanowaniu podróży odpowiednio wcześniej. Rezerwując z wyprzedzeniem hotel czy bilet lotniczy, możemy zaoszczędzić spore pieniądze.

27 stycznia 20164034Views

Co zwiedzić w Beskidzie Śląskim? Turystyczne atrakcje w Beskidach

Rycerzowa Wielka w Beskidzie Żywieckim