close
Wachtberglifte Weyregg am Attersee – Austria

Wachtberglifte Weyregg am Attersee – Austria

Attersee zimą. Zdjęcie autorstwa Andreasa J. Grafa

Ośrodek niewielki, lecz wspaniale położony nad Jeziorem Attersee, w regionie Górnej Austrii.

Ośrodek niewielki, lecz wspaniale położony nad Jeziorem Attersee, w regionie Górnej Austrii.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Kto tu przyjedzie na narty zimą, koniecznie będzie chciał tu wrócić i latem! Jezioro Attersee zostało ochrzczone mianem „Różane”, a to za sprawą wiejącej nad jego wodami bryzy nasyconej zapachem kwitnących róż, które rosną w ogrodach zamku Schloss Kammer na wyspie Litzlberg. Miejsce to jest znane przede wszystkim z pięknych pejzaży Gustava Klimta, który nad jeziorem żył i tworzył.

Zimą…

Ośrodek narciarski Wachtberglifte Weyregg am Attersee jest niziutki – znajduje się pomiędzy 482 a 823 m n.p.m. Trasy zjazdowe liczące w sumie 5 km są bardzo łagodne, stąd jest to idealne miejsce do nauki jazdy na nartach. Jak na tak krótką długość nartostrad, 3 wyciągi orczykowe to naprawdę sporo. Poza tym ośrodek poleca się dopiero próbującym swych sił w jeździe free-ride.

Jeżeli i tak będzie Wam mało, pojedźcie do oddalonego o 17 km na południe ski resortu Hochlecken – Neukirchen / Altmünster – dojazd malowniczą drogą 152 poprowadzoną wzdłuż brzegu Attersee, a potem w Steinbach am Attersee skręcamy w lewo w mniejszą L544.

Nad Attersee powstały liczne hotele i kąpieliska. Kąpać można się w jeziorze albo w basenie. Źródło: www.atterseelife.at… i latem

Jezioro Attersee (zwane inaczej Kammersee) jest jednym z większych austriackich jezior rekreacyjnych i największym jeziorem alpejskim. W każde lato przybywa nad nie wielu miłośników kąpieli. Nic w tym dziwnego, gdyż jego temperatura często przekracza 20°C. Ten zbiornik wodny ma naprawdę imponującą powierzchnię – prawie 46 km², dzięki czemu każdy znajdzie sobie swój mały skrawek jeziora i nikt nie będzie wchodził nikomu w drogę. Rybacy i wędkarze będą oszołomieni ilością ryb, a wind i kitesurferzy oraz żeglarze zachwyceni silnie wiejącymi wiatrami. Poza tym zawsze można po prostu położyć się na trawiastym brzegu jeziora i wdychać zapach róż.

W okolicy można udać się do należącego do listy Światowego Dziedzictwa UNESCO Hallstatt – średniowiecznego, pełnego zabytków miasteczka, które malowniczo odbija się w wodach innego austriackiego jeziora – Hallstättersee. Dojazd zajmuje ok. 50 minut (51 km) – najpierw drogą 152, potem w lewo 153, a następnie w prawo 145. Hallstatt znajduje się na południowym brzegu jeziora.

Nad Jeziorem Attersee można także zwiedzić 2 osady palafitowe (palowe) z epoki paleolitu – również znajdujące się na liście UNESCO.

Ośrodek narciarski położony jest u stóp słynnego szczytu Großglockner (3798 m n.p.m.)

Ośrodek narciarski Kals / Matrei – Austria

Loser w Altaussee. Źródło: www.loser.at

Ośrodek narciarski Loser – Altaussee (Styria, Austria)