close
Ośrodek narciarski Tauplitz – Bad Mitterndorf (Styria, Austria)

Ośrodek narciarski Tauplitz – Bad Mitterndorf (Styria, Austria)

Hollhausmulde w Tauplitz - Bad Mitterndorf. Źródło: www.dietauplitz.com

W tym ogromnym narciarskim kompleksie można odbudować siły na basenach termalnych w jednym z wielu ośrodków spa.

W tym ogromnym narciarskim kompleksie można odbudować siły na basenach termalnych w jednym z wielu ośrodków spa.

duze - Hollhausmulde w Tauplitz - Bad Mitterndorf. Źródło: www.dietauplitz.com42 km tras narciarskich (po 18 km zjazdów łatwych oraz średnich) to naprawdę coś! Do dyspozycji narciarzy przygotowano 12 wyciągów orczykowych, 4 krzesełkowe oraz 1 kolejkę linową. Podobnie jak w niedawno przedstawionym Loser – Altaussee, sezon również zaczyna się już w końcu listopada. Ośrodek położony jest dość wysoko – od 900 do 2000 m n.p.m., co sprawia, że szusuje się głównie po niezalesionych stokach. Tauplitz słynie z ogromnej grubości pokrywy śnieżnej, która nawet wiosną umożliwia jazdę w głębokim puchu – rekordowo zanotowano tutaj 3 m śniegu w marcu! Z drugiej strony zaś jest tu wyjątkowo dużo słonecznych dni, dzięki którym na pewno wrócicie z wyjazdu z piękną opalenizną.

Do Bad Mitterndorf warto przyjechać na mikołajki, które zwane są tutaj Nikolospiel. Odbywa się wtedy maskarada, w czasie której mieszkańcy przebierają się, zakładają rzeźbione, często zabytkowe maski i chodzą ulicami, tańcząc i śpiewając – podobnie jak nasi kolędnicy. Miasto znajduje się od pomiędzy Graz i Salzburgiem – od tego drugiego oddalone jest o mniej niż 100 km. Z Bad Mitterndorf można także wybrać się do 2 pięknych, położonych nad jeziorami miast: Altaussee oraz Hallstatt.

Do miejscowych ciekawostek należy największa na całym świecie naturalna skocznia narciarska – Kulm w Tauplitz, o punkcie konstrukcyjnym liczącym 185 m (rekord skoczni należący do Gregora Schlierenzauera wynosi 215,5 m!). Wybudowano ją jeszcze na początku ubiegłego wieku, jednak skocznia jest w bardzo dobrym stanie, tak że co roku odbywają się tu zawody Pucharu Świata. W tym sezonie skoki na Kulm będą miały miejsce w dniach od 10 do 12 stycznia 2014 r.

Więcej: www.dietauplitz.com oraz http://www.bad-mitterndorf.at

Loser w Altaussee. Źródło: www.loser.at

Ośrodek narciarski Loser – Altaussee (Styria, Austria)

Słoneczna trasa w Stuhleck. Źródło: www.stuhleck.at

Ośrodek narciarski Stuhleck – Spital am Semmering (Styria, Austria)