close
Jak przygotować dziecko do dłuższej wędrówki?

Jak przygotować dziecko do dłuższej wędrówki?

Spacery i wycieczki to jeden z lepszych sposobów na zachęcenie najmłodszych do aktywności fizycznej i budowania zdrowych nawyków na przyszłość. Nic jednak nie przychodzi samo! Wielu rodziców skarży się, że już po kilku minutach ich pociecha wskazuje, że bolą ją nóżki, w związku z czym spacery najchętniej spędzałaby w wózku lub – co gorsza! – na rękach mamy lub taty. Sprawdź, jak przygotować dziecko do dłuższej wędrówki i jak zachęcić dziecko do aktywności na świeżym powietrzu.

1. Mocne podstawy, czyli odpowiednie buty

2. Siła przyzwyczajenia – buduj regularność u małych dzieci

3. Zadbaj o atrakcje

Nie zaczynaj od dużych wyzwań. Najpierw wybieraj się na stopniowo wydłużane spacery, potem zaplanuj jednodniową wycieczkę poza miasto, a później może wyzwania na górskich szlakach.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Mocne podstawy, czyli odpowiednie buty

Częstym powodem faktycznego dyskomfortu dziecka są nieprawidłowo dobrane buty. Bosa stopa to najlepsza rzecz, jaką możesz mu podarować – czas na pierwsze buciki wcale nie sprawia, że ta teza przestaje być aktualna. Aby się o tym przekonać, sprawdź oferowane przez firmę Bobux buty. W każdym modelu znajdziesz miękką podeszwę i wystarczającą ilość przestrzeni, by zapewnić małej stopie prawidłowy i nieskrępowany rozwój. Każdy model powstaje we współpracy z lekarzami i fizjoterapeutami, by umożliwić jak najbardziej naturalną pracę.

Siła przyzwyczajenia – buduj regularność u małych dzieci

Zacznij jak najwcześniej… Oczywiście, wiadomo, że z bardzo małymi dziećmi nie zdziałasz wiele. Zwłaszcza na początku samodzielnego chodzenia pojawia się problem. Maluch nie chce siedzieć w wózku, a bieganie i samodzielna eksploracja terenu stają się świetną zabawą samą w sobie. Długie spacery nie są jeszcze możliwe, a te w wózku stają się zwyczajnie nudne…

Na szczęście na wszystko jest sposób. Pamiętaj, że dobrych nawyków dziecko uczy się od ciebie, spaceruj więc codziennie, za wyjątkiem ewentualnego załamania pogody. Zabierz ulubione zabawki, by pociecha nie nudziła się w wózku, gdy się zmęczy, ale staraj się jak najwięcej poruszać – nawet, gdyby miał to być tylko spacer na plac zabaw. Z czasem wybierzesz się na pierwszą górską wycieczkę.

Zadbaj o atrakcje

Sam spacer może być monotonny, dlatego warto zadbać o jego urozmaicenie. Motywujące są atrakcje: czasem to piknik na łonie natury, wypatrywanie ptaków czy wizyta na pastwisku. Możesz zabrać także piłkę lub zaprosić ulubionego kolegę z podwórka. Zanim się zorientujesz, pociecha przejdzie w ten sposób całą zaplanowaną trasę.

4 kwietnia 20221127Views1Comment

Wycieczka po Europie – czym warto podróżować? Bezpieczny transport razem z Cobra Bus

Akwarium Gdyńskie – Dlaczego warto odwiedzić ?