close
Malta Ski w Poznaniu (narty w Wielkopolsce)

Malta Ski w Poznaniu (narty w Wielkopolsce)

Nocna praca na stoku Malta Ski w Poznaniu aż wre (źródło: www.maltaski.pl)

Białe szaleństwo kojarzy się Wam wyłącznie z górami? Nic bardziej mylnego! Zobaczcie gdzie pojeździć na nartach w Poznaniu!Białe szaleństwo kojarzy się Wam wyłącznie z górami? Nic bardziej mylnego! Zobaczcie gdzie pojeździć na nartach w Poznaniu!

Nocna praca na stoku Malta Ski w Poznaniu aż wre (źródło: www.maltaski.pl)Narciarskie centrum Malta Ski powstało na Kopcu Wolności, który w latach 1919-1922 został usypany w celu uczczenia powstania wielkopolskiego. Teraz wznosi się on na wysokość 100 m n.p.m., lecz plany jego powiększenia zakładają 130 m n.p.m. (w tym celu zawiązało się nawet specjalne stowarzyszenie „Kopiec Wolności”, które ma nadzorować prace budownicze). Materiał budulcowy ma być pobrany z dna Jeziora Maltańskiego, tym samym miasto upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu – po pierwsze, pogłębi kąpielisko, po drugie jeszcze bardziej rozwinie kompleks narciarski. Na szczycie Kopca projekt zakłada wybudowanie platformy widokowej.

Całoroczny kompleks rekreacyjno-sportowy Malta Ski (był pierwszym tego typu, funkcjonującym przez okrągły rok, stokiem narciarskim w Europie Wschodniej) zaczął powstawać jeszcze w latach 80-tych. Była to przykrywka dla patriotycznej idei odbudowy ucierpiałego w czasie II wojny światowej Kopca, na co komunistyczne władze PRL chętnie przystały – tym bardziej, że w 1990 r. miały się odbyć na poznańskiej Malcie Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie.

W sezonie zimowym czekają na klientów Malta Ski 2 stoki narciarskie o igielitowej nawierzchni, z wyciągami krzesełkowym i orczykami, wypożyczalnia sprzętu (cena: 22 – 27 zł), serwis narciarski oraz najlepsza kadra instruktorów narciarstwa i snowboardu (55 zł za 1 godz. od osoby). Nawet gdy śniegu brak, gdy tylko temperatura wynosi poniżej zera stopni, do akcji wkraczają armatki śnieżne.


Narty i inne - sprawdź na Ceneo.pl

Parametry:

– 2 stoki narciarskie: mały (ośla łączka 30×30 m) i duży (150×30 m)
– 2 wyciągi krzesełkowe o przepustowości 800 osób/godz. (oba na stoku dużym) i 2 talerzykowe (jeden na stoku dużym, drugi na małym)
– różnica poziomów: 14-18º
snowpark dla miłośników deski
kolejka górska Adrenaline
snowtubing
tor saneczkowy Pepsi
– Après-ski: restauracje: Malta Yacht Club (z pięknym widokiem na jezioro) oraz Fyrtel (stylizowana na góralską drewniana karczma).

Adres: Ośrodek narciarski Malta Ski znajduje się na południowym brzegu Jeziora Maltańskiego, w dzielnicy Chartowo, przy ul. Wiankowej 2 (niecałe 5 km na wschód od centrum Poznania).

Dojazd: Z centrum Poznania ul. Ratajczaka, potem skręcamy w lewo w ul. Kościuszki, która przechodzi w Krakowską, a potem Kazimierza Wielkiego. Przejeżdżamy przez Wartę Mostem Św. Rocha i po jakichś 300 m skręcamy w lewo w Piotrowo. Następnie skręcamy w prawo w Berdychowo, a potem w Baraniaka. Tą ulicą jedziemy prawie do samego końca, skręcając w lewo w Wiankową.

Więcej na oficjalnej stronie ośrodka: www.maltaski.pl

Atrakcje w okolicy:

Poznań – stolica Wielkopolski pełna jest zabytków ze wszystkich minionych epok: romański Ostrów Tumski; średniowieczny zamek królewski na Górze Przemysła; gotycki Stary Rynek z katedrą i pięknymi kamieniczkami; renesansowy ratusz ze słynnymi koziołkami, które codziennie punkt 12:00 trykają się głowami; barokowe kościoły i fara; klasycystyczna Biblioteka Raczyńskich; secesyjne kamienice w dzielnicach Jeżyce i Łazarz oraz neoromański Zamek Cesarski – wzniesiony w 1905-10 dla Wilhelma II, który był ostatnim cesarzem niemieckim i królem Prus (a Poznań znajdował się wtedy pod jego zaborem). Ciekawostką ostatnich lat jest podobny do Manufaktury w Łodzi, Stary Browar – galeria handlowa oraz centrum sztuki i biznesu z 2003 r. urządzona w budynku z 2 poł. XIX w., gdzie kiedyś mieścił się zakład piwowarski Huggerów.

Jezioro Maltańskie, nad które koniecznie trzeba tez przyjechać wiosną lub latem, kiedy czynne jest kąpielisko, plaża, wypożyczalnie sprzętu wodnego, park linowy, letnie kino plenerowe (za darmo!) czy mini golf.

Białe szaleństwo w Jacni (źródło: www.jacnia.pl)

Stacja narciarska Jacnia pod Zamościem (narty pod Lublinem)

Wkomponowane w skały baseny hotelu Rocamar & Royal Orchid na Maderze - jedna z aktualnych ofert last minute biura podróży Itaka

Czy last minute się opłaca?